Tanodánk 2012 óta működik Toldon, egy 300 fős zsáktelepülésen.

Tanulólétszámunk 35-40 fő, szabadidős programjainkkal 55-60 főt érünk el. Jellemzően hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű, roma gyerekekkel, fiatalokkal és felnőttekkel dolgozunk.

A tanodai munkát egy szakmai vezető, három tanodapedagógus és 10-15 önkéntes végzi.

Tanodánk hétfőtől csütörtökig 10-től 19 óráig, pénteken pedig 10-től 17.30-ig van nyitva. 10 és 14 óra között magántanulók, felnőttek és iskolába készülő óvodások jönnek hozzánk, 14 és 17.30 között általános iskolások, 17.30 és 19 óra között pedig közösségi programok vannak.

Tanodánkban teljesen egyénre szabott pedagógiai munka folyik, minden tanulónak van mentora, egyéni fejlesztési terve. Legfontosabb fejlesztési területek: olvasási motiváció, szövegértés, matematika, idegen nyelv (angol és német). Projektszerűen foglalkozunk még természettudományokkal és történelemmel is. Szükség esetén segítünk a házi feladatban, dolgozatra való készülésben, de ezek nem tartoznak fő tevékenységeink közé.

Esti programjaink, szabadidős tevékenységeink változatosak – filmklub, kézműves programok, szociális cirkusz –, de kettőt érdemes kiemelni. 2013 óta foglalkozunk társasjáték-pedagógiával, mely programunk országosan ismert és elismert, számos cikk, előadás, workshop és képzés kapcsolható hozzánk ezen a területen. Disputa klubunk pedig 2015 óta működik, jelenleg két korosztállyal is, itt elsősorban vitakultúra-fejlesztéssel foglalkozunk.

Tanodánk tulajdonképpen egy önkéntes kezdeményezésből nőtte ki magát, mely eleinte csupán napközis táborokra fókuszált, mely forma azonban a mai napig szerves része munkánknak. Évi szinten az iskolai szünetekhez köthetően 5-6 egyhetes napközis tábort szervezünk Toldon, ahol a szabadidős tevékenységek, az informális tanulás kerül előtérbe.

A tanoda szakmai munkája mindenki számára hozzáférhetően, átláthatóan a ped2.hu oldalon található, ahol szakmai blogot is vezetünk.

Jelentkezés önkéntesnek