Önkénteseink beszámolói:

Az alapítvány sikeres működéséhez sokféle tudás, és sok-sok munkaóra szükséges.  Ez nem elégséges a helyi kapacitásban,  ezért szükségünk van önkéntesek munkájára is. A „Segítő térképen” többféle területet jelöltünk meg, és a lehetőségek száma folyamatosan bővül.

Praktikus információk:

A helyben végzett önkéntes munkához az alapítványunk önkéntes szálláshelyet tud biztosítani Berettyóújfaluban és Toldon. A kis szobához fürdőszoba és konyhahasználat is adott, internethasználatra is lehetőség nyílik. Berettyóújfaluban 1-2 ember szállása megoldott, Toldon több alvóhellyel akár 5-10 ember elszállásolása is, csoportosan.  A berettyóújfalui szálláshelyen gyakran fogadunk külföldi önkénteseket is. Az alapítvány szálláshelyei az önkéntesek számára ingyenesek. Ezek mellett Berettyóújfaluban vannak olyan szálláshelyek is, melyek fizetősen elérhetők, panziók, motelek, ha valaki ezt igényli.

A helyben végezhető önkéntes tevékenységekbe előzetes egyeztetés után lehet bekapcsolódni.

Néhány példa:

• A gyerekekkel (a tanodában) végzett tevékenységhez előzetes interjú és felkészítés után csatlakozhatnak.
  • A művészeti tevékenységekbe asszisztensi tevékenységgel lehet a pedagógusok mellett bekapcsolódni.
  • A mezőgazdasági tevékenységekbe való bekapcsolódás évszakfüggő, itt munka a fóliában és a kertben is van, télen pedig ott a csipkebogyó-vagy kökényszedés. Az élelmiszer-feldolgozás szabályozása miatt (haccp)ezt csak a munkatársak végezhetik.
  • A kézművestevékenységek közül a dobozfestésbe, táskafestésbe bármikor be lehet kapcsolódni.
  • A közösségi programok nyújtása, akár felnőtteknek, akár gyerekeknek szól, előzetes szervezőmunkával, az alapítvány többi tevékenységéhez becsatornázva képzelhető el.

Az önkéntesek ellátását maguknak kell finanszírozni. Az útiköltségek esetében is így van ez, csak a folyamatos tanodatevékenység esetében tudjuk ennek térítését biztosítani.

Az alapítvány szerteágazó tevékenységében tudunk lehetőséget adni középiskolásoknak is a kötelező önkéntes szolgálat teljesítésére.

Az önkénteseket, hosszabb idejű együttműködés után a honlapunkon is szerepeltetjük.

A távolabbról nyújtott önkéntes munka lehetőségeire is szükségünk van, a „Segítő térképen” erre is bőven találnak ötletet. Cégek, vagy magánszemélyek tudása, kapcsolatrendszere, szervezési tevékenysége, ötletei, mind lefedhetnek egy-egy olyan területet, ami előremutató és sikeres lehet alapítványunk gyerekszegénység ellen küzdő, esélyteremtő munkájában.

Önkéntesek nyári táborunkban

• Jáger Krisztina és Stefán,
  • Üveges Lilla

…(folyamatosan bővítjük a névsort)

Céges önkéntesek

• MC Mediacompany Kft. munkatársai
  • Microsoft: Jenet Erzsébet, Győri Gábor, Ferencz Attila, Madaras Gábor
  • Gravoform
  • Gyermekek Háza pedagógusai, tanulói és azok szülei
  • Nagy Endre és Ili, a Conet Kft tulajdonosai

Hosszabb távú önkéntesség

• Csatári Tamara
  • Feldmar Nóra (4 hónap)
  • Füzessi Károly
  • Horlai Sára
  • Lencse Máté
  • Martine Koemans
  • Zoltai Bea

Egyéb segítők

• Gárdos Bálint (angol fordítások)
  • Endrődi Vince, Tóth Tamás  (Illyes Sándor Szakkollégium, ELTE)
  • Juhász Anett
  • Némethi Anna
  • Kiss Henriett
  • Lencse Máté
  • Schnellbach Máté
  • Rácz Adorján
  • Szolnoki Ágnes
  • Baranyi Mária

(…folyamatosan bővítjük a névsort) Örökbefogadó támogatók

Ruhaadománnyal, bútorral, játékkal, iskolaszerrel, egyéb adományokkal, azok gyűjtésével sokan támogatnak bennünket. Névvel történő társadalmi szerepvállalásukat most egyeztetjük.

• Babos Gábor
  • Bodóczky István
  • Diószegi Ferenc
  • Feldmar Teréz