2007/2008-as tanév pályázati eredményei

Nemzetközi

A 2007-es Argentin nemzetközi rajzpályázaton díjazott lett: Szabó Barbara, Lisztes István (Berettyóújfalu) és Rácz Kornél.

A Bitolai (Macedónia) 2008-as nemzetközi rajzpályázaton Koszorús Regina arany palettás elismerést kapott, Mező Petra és Urszuly Zoé pedig oklevelet(Biharkeresztes). Iskolánkat elismerő oklevélben részesítették.

A Modiglianiról szóló, lengyel nemzetközi rajzpályázaton díjazott lett: Bukvai Attila (Körösszakál), Kaszai Nikolett és Csongrádi Anett (Komádi).

A ClubNetCet Egyesület által meghirdetett „A nagy kaland: SPORT” című rajzpályázaton Lukács Károly (Komádi), Tamás Napsugár és Ványi Gréta (Berettyóújfalu) rajza bekerült a 100 legjobb rajz közé, amelyek vándorkiállításon vesznek részt.

A szlovén nemzetközi képregényes rajzpályázaton Szabó Gergő (Komádi) dicsérő oklevélben részesült.

Az ukrán Vízi fantázia elnevezésű rajzpályázaton diplomát kapott Németh Veronika, Csongrádi Anett, Ökrös Lívia (Komádi), Varga Vanda (Mezősas), Juhász Boglárka és Dinók Dénes (Berettyóújfalu). Az iskolát külön elismerésben részesítették.

A lengyel nemzetközi könyvkészítő pályázaton I. helyezést ért el: Juhász Rebeka, Gulyás Fruzsina Dóra, Siteri Anna (Berettyóújfalu), Szentmiklósi István (Komádi). II. helyezett: Ötvös Alexandra, Lakatos Magdolna, Lakatos Patrik (Komádi), Tóth Ildikó (Mezősas) és Balogh Ádám (Biharkeresztes). III. helyezett: Kiss Tibor, Béres Bettina (Biharkeresztes) és László Blanka (Berettyóújfalu).

A Nemzetközi Pető Társaság és a Mozgássérültek Pető András Nevelőintézete által hirdetett rajzpályázaton „család” kategóriában Koszorús Imola I. (Biharkeresztes), Muraközi Léda KamillaII. (Berettyóújfalu), szabadon választott kategóriában Bara ÁdámI. (Körösszakál), Rocska Georgina II. helyezést ért el (Körösszakál).

Az orosz nemzetközi 2007-es rajzpályázatán díjazott lett: Kiss Gréta (Mezősas), Kolozsvári Károly (Komádi), Pajor Mariann, Mohácsi Eszter, Hoppál Bence (Magyarhomorog) és Varga Antal (Biharkeresztes).

A bulgár nemzetközi 2007-es rajzpályázaton I. lett Budenszki Nikolett (Mezősas), II. Pálfi Viktória (Biharkeresztes). Díjazott lett: Krucsó Henrietta, Balogh Boglárka (Komádi) és Beregi Boglárka (Berettyóújfalu). Az iskola kollektív díjat kapott.

A Toyamai Nemzetközi Gyermekrajz kiállításon Ezüstérmes lett Matus Georgina. Bronzérmes: Kovács Kitti, Lisztes Veronika (Berettyóújfalu), Bozsányi Amanda (Körösszakál), Schaffer Dorottya (Komádi), Jankuj Dorina, Pető Balázs, Szabó Andrea, Brumár Roland és Tarsoly Judit (Magyarhomorog).

A KIA 20X20-as rajzpályázaton díjazott lett: Cserkuti Petra és Gulyás Fruzsina (Berettyóújfalu). Oklevélben részesült: Varga Annamária (Berettyóújfalu), Átyin Vanda és Bíró Éva (Biharkeresztes). Kiállított lett: Réfi Nikolett, Papp Enikő, Holopovics Zsófia, Miczi Tamara, Gólya Ágnes, Lingvay Ajna (Berettyóújfalu), Csala Zsófia, Czeglédi Mónika, Béres Bettina, Gyökös Viktória, Csengeri Mónika és Erőss Gréta (Biharkeresztes).

A „Szárhegyi Nyilatkozat” „Szárny- Vonal” elnevezésű középiskolai rajzpályázaton Lingvay Csenger, Tahóczki Katalin és Juhász Anett (Berettyóújfalu) munkája kiállításra került.

A GENIUS Alapítvány által, az Európai Unió 50. születésnapjára kiírt rajzpályázaton Budenszki Nikoletta (Mezősas) és Pataki Kitti (Biharkeresztes) I. helyezést ért el.

A Zánkai nemzetközi képzőművészeti pályázaton Bokis Dávid (Biharkeresztes) arany, Kiss Attila (Körösszakál), Juhász Károly, Mike Csilla (Komádi) ezüst, Ludász Petra bronz, Daróczi Melitta, Lisztes Veronika és Tóth Regina közös munkája (Berettyóújfalu) bronzérmes lett.

A lengyel nemzetközi, A fény és a fantasztikus természet című rajzpályázaton díjazott lett: Bodnár Brigitta (Berettyóújfalu) , Balogh Jenő Roland (Biharkeresztes) és Beri Kinga (Mezősas).

Az UNESCO nemzetközi rajzpályázaton Holopovics Zsófia (Berettyóújfalu) díjazott lett.

A „Csehov illusztráció” orosz nemzetközi rajzpályázaton I. helyezést ért el Mező Vivien (Mezősas) és Czeglédi Mónika (Biharkeresztes), III. helyezést ért el Horváth Róbert és Balla Bence (Mezősas). Elismerő oklevélben részesült: Kácsándi Ferenc, Porumbcsánszki Róbert (Magyarhomorog), Csengeri Csaba, Pető Boglárka, Átyin Vanda(Biharkeresztes), Karányi Edina (Berettyóújfalu), és Tarsoly Károly (Komádi). Az iskolát is elismerő oklevélben részesítették.

A libanoni nemzetközi rajzpályázaton Matus Erik elismerő oklevelet kapott.

Az Egyiptomi Arab Köztársaság által kiírt „Egyiptom a világ szemében” című nemzetközi rajzpályázaton Csarkó Bettina (Berettyóújfalu) aranyéremben részesült. Ezüstérmet kapott Muraközi Kamilla (Berettyóújfalu), Kovács Alexandra (Mezősas), Kiss Gréta (Mezősas), Porumbcsánszki Róbert (Magyarhomorog) és Faragó- Flaskay Nándor (Berettyóújfalu).

A lengyelországi, népszokásokkal foglalkozó nemzetközi rajzpályázaton diplomát nyert Szántó Bálint (Berettyóújfalu), Varga Renáta és Szabó Máté (Komádi)

Az első Gudjarati (India) nemzetközi rajzpályázaton arany diplomát nyert: Mohácsi Eszter (Magyarhomorog), Bordi Kamilla és Dávid Máté (Berettyóújfalu). Ezüst diplomát nyert Miczura Brigitta (Komádi).

A lengyel nemzetközi karácsonyi képeslapos rajzpályázaton díjat nyert Rácz Krisztina és Balogh Boglárka (Biharkeresztes). Elismerő oklevélben részesült Gyöngyi Dominik, Vass Eszter, Urszuly Zoé (Biharkeresztes) és Pércsi Liliána (Berettyóújfalu).

A lengyel kutyás nemzetközi rajzpályázaton díjat nyert Kapás Vivien (Mezősas), kiállításra került Nagy Ádám (Berettyóújfalu), Berke Fruzsina (Mezősas) és Tóth Bernadett (Komádi) rajza.

A X. Eötvös Kupa röplabda tornához kapcsolódó rajzpályázaton Tahóczki Katalin 3. helyezést ért el.

A lengyelországi Torunban, egy nemzetközi rajzpályázaton diplomát nyert Czeglédi Gábor, Rácz Miklós és Gál Csaba.

A 38. Kínai nemzetközi rajzpályázaton kiállításra került Aranyi István, Brumár Réka, Hegedűs Klaudia, Szabó Izabella, Molnár Sándor, Sárkány István, Balla Bence, Tarsoly Flóra, Csébi János, Szalai Ferenc és Beri Valentina munkái.

A Szlovákiai nemzetközi rajzpályázaton „18. Kladnó-i mókuska” 1. helyezést ért el Mező Károly, 2. helyezett lett Bozsányi Beáta, 3. helyezést ért el Kenéz Fruzsina és Erőss Gréta. Kiállított lett Lingvay Ajna, Balogh Gábor, Széchenyi Blanka és Pethő Balázs.

Indiában, a shankar-i nemzetközi gyermekrajzpályázaton díjazott lett Szűcs Noémi és Pápa Antal.

A Görög Nemzetközi pályázat díjazottjai: Tamás Gergő, Papp Ágnes és Ajtai Szabina.

Az orosz nemzetközi „Kozmosz” című rajzpályázaton diplomát nyert Papp Dóra,Benke Fruzsina,Schaffer Dorottyaés Holló János. Az iskola is dicséretet kapott.

A Pataky Művelődési Központ által hirdetett „Kedvenc Mesehősöm” című rajzpályázaton ajándékot nyert Bukus Lilla, Pataki Panni, László Blanka, Szabó Orsolya, Kiss Tifani, díjat nyert Szabó Levente.

A Tarnowban megrendezett nemzetközi rajzpályázat díjazottjai: Fődíj: Szabó Máté, díjazottak: Kiss Olga, Matus Georgina és Kovács Rebeka Sára A kiállításra került még Lingvay Ajna, Kocsis Péter és Iszály Gergő rajza.

A TIARA Kft. és a Pentel által szervezett nemzetközi rajzpályázaton bronzérmes lett: Tölcsér Zsolt, Kovács Kitti és Bereczki Anita, ezüstérmes lett: Kis Tibor és Baráth Petra, aranyérmes:Harsányi Barbara, Szabó Máté és Kertész Attila. Különdíjban részesült Csordás Tímea. Kiemelt aranyban részesült Nagy Zsigmond és Kiss Anita.

Felkészítő tanárok: Papp Orsolya, Kovács Lajos, Gólyáné Vad Anikó, Kiss Papp Csilla, János László és L. Ritók Nóra.

Országos

A debreceni Benedek Elek Általános Iskola által kiírt, Mátyás királyról szóló rajzpályázaton Bujdosó Virág (Komádi) és Karácson Zsófia (Berettyóújfalu) díjazott lett. Ulics Milán (Berettyóújfalu) és Lakatos Magdolna (Komádi) dicséretben részesült.

A Fővárosi Beszédhibás Gyermekekért Alapítvány által hirdetett rajzpályázaton Varga Viktória (Biharkeresztes), Fejes Gyula és Csordás Angéla (Mezősas) I. helyezést ért el. Balogh Sára (Berettyóújfalu) és Kiss Rita (Biharkeresztes) II., Varga Viktória (Biharkeresztes), Kiss Rita és Kiss Norbert (Biharkeresztes) III. helyezést ért el. Különdíjban részesült: Rácz Csegő, Átyim Ádám, Patakfalvi László (Biharkeresztes) és Pásti Lilla (Berettyóújfalu).

A Tócós-Ért Alapítvány által hirdetett, „Az én anyukám” című rajzpályázaton díjazásban részesült: Boka Fanni, Tóth Regina (Berettyóújfalu), Bíró Éva, Szabó Orsolya (Biharkeresztes), Pető Réka és Fónyad Fruzsina (Biharkeresztes).

A budapesti Diadal Úti Általános Iskola által hirdetett, „Kedvenc mesém” című rajzpályázaton Bozsódi Fanni (Berettyóújfalu) I., Csordás Gabriella II., Papp Dóra III. (Biharkeresztes) helyezést ért el. Különdíjban részesült Ökrösi Fanni (Berettyóújfalu).

Az Országgyűlési Biztos Hivatala által meghirdetett, gyermek – jogos rajzpályázaton díjazott lett Gulyás Fruzsina Dóra (Berettyóújfalu). Kiállított lett: Urszuly Zoé, Pelbárt Henrietta (Biharkeresztes), Cserkuti Petra, Szémán Gabriella (Berettyóújfalu), Bozsányi Amanda (Körösszakál) és Török Szabolcs (Magyarhomorog).

A Magyar Rákellenes Liga „Ne vessz el a füstben, válaszd az életet” című rajzpályázaton díjazott lett Bozsányi Amanda (Körösszakál). Elismerő oklevélben részesült: Cserkuti Petra Ramóna, Faragó-Flaskay Edit, Szentmiklósi Ágnes (Berettyóújfalu), Hajdú Lilla (Mezősas), Horváth Nelli, Kincses János, Kiss Enikő (Körösszakál), Kállai Nikolett (Magyarhomorog), Lődi Ildikó és Szabó Gergő (Komádi).

A Tündérképző Egyesület által kiírt „Mátyás király udvarában jártam” című országos rajzpályázaton Gurbai József (Komádi) és Pálfi Viktória (Biharkeresztes) I., Nagy Rita (Biharkeresztes) II., Szatmári Bernadett Kitti (Berettyóújfalu) III. helyezést ért el. Különdíjban részesült Bozsányi Amanda (Körösszakál).

A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár által hirdetett „Sehallselát Dömötör” országos rajzpályázaton Szentmiklósi István III. helyezést ért el. Gyöngyösi Friderika Barbara különdíjban részesült. (Komádi).

A Békéscsabai Meseház a reneszánsz évében kiírt „Mátyás király vendége voltam” című országos rajzpályázaton csoportos különdíjban részesült: Oláh Cintia, Gurbai Dalma, Kovács Sándor, Györfi Zoltán, Kovács Dorina, Iszály Petra és Kindle Zsófia. (Körösszakál)

A „Fiatalok az emberi jogokért” elnevezésű országos rajzpályázaton díjazott lett: Pilyinszky Katalin (Komádi) és Nagy László (Biharkeresztes).

A Demokratikus Ifjúságért Alapítvány által kiírt „Fuss a fényben” elnevezésű országos rajz- és kisplasztika pályázaton díjazott lett Rocska Georgina (Körösszakál).

A pécsi Környezetünkért Közalapítvány által meghirdetett rajzpályázaton különdíjas lett: Cserkuti Petra (Berettyóújfalu) és Csala Zsófia (Biharkeresztes).

A Mithras Fesztivál által meghirdetett országos rajzpályázaton díjazott lett Tahóczki Katalin (Berettyóújfalu).

Az Energia Suli által kiírt „Tervezd meg az ökológia lábnyomod” című rajzpályázaton díjazott lett Bodnár Brigitta (Berettyóújfalu).

A JÓL-LÉT Alapítvány által hirdetett, „Az én apukám” című rajzpályázaton Hüse Márk I. helyezést ért el. (Berettyóújfalu)

Az Aranytíz Művelődési Központ által hirdetett, „Mátyás az igazságos” című rajzpályázaton Harsányi Máté (Biharkeresztes) díjazott lett.

Az ÉDV Zrt. által a víz világnapja alkalmából hirdetett rajzpályázaton díjazott lett Máté Krisztina (Körösszakál), Kogyila Roland (Mezősas), Csarkó Bettina, Rózsavölgyi Viktória (Berettyóújfalu) és Bíró Éva (Biharkeresztes).

A Bebbo „Milyennek képzeled a tavasztündért?” című februári rajzpályázatán elismerő oklevélben részesült Bozsányi Amanda (Körösszakál), Juhász Boglárka, Holopovics Zsófia és Háló Csenge (Berettyóújfalu).

A „Weöres Sándor gyermekköltészete” címmel meghirdetett rajzpályázaton Gólya Ágnes (Berettyóújfalu) III. helyezést ért el.

A „Kalász László versillusztrációs rajzpályázaton” I. lett Vekerdi Tamás (Mezősas) és Ötvös Regina (Komádi), III. Házi Viktória (Komádi).

Az Egri Kulturális és Művészeti Központ által kiírt Diákalkotók Országos Tűzzománc Biennáléján az iskola tanulóinak tűzzománc munkái kiállításra kerültek. (név szerint: Lisztes Vera, Bónácz Edit-két alkotással is, Veres Mária)

Az Óbudai Művelődési Központ által kiírt Mátyás Király c. rajzpályázaton Fekete Zsófia I. (Berettyóújfalu), Pápa Dóra II. (Magyarhomorog) helyezést ért el. Nagy Fanni (Berettyóújfalu) és Gurbai Tamara (Körösszakál) különdíjban részesült.

A berettyóújfalui Vass Jenő Óvoda és Bölcsőde által, a Föld Napja alkalmából kiírt rajzpályázaton III. lett Takács Júlia (Komádi), különdíjban részesült Bara Vivien (Körösszakál). 20 tanulónk munkája kiállításra került.

A Város- és Faluvédők Szövetsége által kiírt rajzpályázaton II. helyezést ért el Kállai Nikolett (Magyarhomorog). Különdíjban részesült: Tóth Tímea (Komádi), Orosz Márk, Dávid Ádám (Berettyóújfalu), Bukvai Attila, Turi Miklós, Kincses János, Pataki Klaudia (Körösszakál), Csordás Tímea, Csordás Angéla (Mezősas), Bíró Boglárka és Erőss Gréta (Biharkeresztes).

A rendőrség által kiírt határon átnyúló, az Európai Unióhoz kapcsolódó rajzpályázaton I. helyezést ért el: Kiss Gréta (Mezősas), Mohácsi Vanda (Komádi) és Ertsey Rebeka (Berettyóújfalu). Táborozást nyert Csébi Róbert (Komádi) és Szabó Máté (Berettyóújfalu).

A nyíregyházi Vasutas Művelődési Ház által, a „Születés Hete” keretében megrendezett rajzpályázaton Balogh Gréta I. (Komádi) és Barcai Blanka(Berettyóújfalu) III. helyezést ért el.

A Magyar Állami Operaház által kiírt „Emberarcú hangszerek” című rajzpályázaton Ertsey Rebeka (Berettyóújfalu) kiemelt díjban részesült.

A „Mátyás király udvarában” című rajz és makett pályázaton Dinók Dénes és Kádár Krisztián (Berettyóújfalu) makettje kiállított lett.

A DietInfo által kiírt „Miért szeretem a telet?” című rajzpályázaton óvodás korosztályban I. helyezett lett Albucz Orsolya (Berettyóújfalu), alsó tagozatos korosztályban I. helyezést ért el Bodnár Brigitta (Berettyóújfalu) és felső tagozatosok közül I. helyezett lett Kapás Vivien (Mezősas).

A Magyar Földrajzi Múzeum által kiírt „Mexikó csodálatos világa” című rajzpályázaton I. Gólya Gerda (Berettyóújfalu), II. Takács Zsolt és Szabó Izabella (Magyarhomorog), III. Veres Annabella (Körösszakál). IV. Mező Szilvia és Oláh Tímea közös rajza (Mezősas), V. Prekup Bernát (Magyarhomorog), VI. Nagy László (Biharkeresztes) és Juhász Tibor (Komádi), VIII. Haraszti Nikoletta (Biharkeresztes) és XI. Berke Orsolya (Berettyóújfalu) Különdíjban részesült: Gulyás Fruzsina Dóra (Berettyóújfalu), Mohácsi Rita, Mező Adrienn, Balogh Richárd és Rocska Cintia (Körösszakál) helyezést ért el

Az Aba Gimnázium és Kollégium által hirdetett „Attila a hunok királya” című rajzpályázaton Karácson Zsófia 3. helyezést ért el, különdíjban részesült Szentmiklósi Ágnes (Berettyóújfalu) és Gurbai Sándor (Komádi).

A kerttel „oltott” város című gyermekrajzpályázaton Erőss Bianka 2. helyezést ért el.

A FÜVEK NÉPE című, országos rajzpályázaton első helyezést ért el Balog József (Körösszakál) és Nagy Norbert (Berettyóújfalu). Kimagasló teljesítményéért Gólya Gerda (Berettyóújfalu) és az iskola emléklapot kapott.

Az Átjáró Egyesület által hirdetett rajzpályázaton 3. helyezést ért el Szabó Orsolya (Biharkeresztes) és különdíjban részesült Pap Orsolya (Berettyóújfalu).

A Bebbo októberi rajzpályázatán a 3-6 éves korcsoportban Kovács Kitti I. helyezést ért el.

Kittiről a www.artkapu.atw.hu honlapon portré jelent meg.

Az iskolát elismerő oklevélben részesítették.

A szőrmeállatok élete” nevű plakátterv rajzpályázaton különdíjban részesült Komóczi Dorina, Bodnár Brigi és Cserkúti Petra.

Az Ákom-Bákom Bábcsoport „ A három nyúl” című rajzpályázatán 2. helyezést ért el Nagy Vivien, 3. helyezett lett Gulyás Fruzsina. Emléklapot kapott Hegyes Orsolya és Oláh Tímea.

A Horgász Egyesületek Veszprém Megyei Szövetsége által kiírt BALATONI HORGÁSZAT című rajzpályázaton Dávid Ádám és Sáfrány Andrea díjazott lett.

A Katolikus Karitász által szervezett rajzpályázaton Szabó Máté (Komádi) rajza kiállításra került és bejutott az országos döntőbe.

A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány által hirdetett rajzversenyen Gergely Beáta I. helyezést ért el, Csébi Róbert II. helyezett lett. Különdíjban részesült Karányi Edina és Mohácsi Róza.

Az EVENTUS Üzleti, Művészeti Középiskola, Szakiskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Kollégium által hirdetett „Egri csillagok” című rajzpályázat második fordulójába jutott Kincses László

Az EURÓPA TANÁCS által kiírt „Gyermekek az erőszak ellen” című rajzpályázaton kiállított lett Gersényi Izabella Dóra, Veres Mária és Csarkó Bettina munkája.Különdíjban részesült Szentmiklósi Ágnes.

A Tourinform Tokaj által szervezett „Mesés Tokaj”című rajzpályázaton helyezést ért el Mokánszki Dóra – Felkészítő tanár: Pap Anikó Orsolya

Bordi Kamilla – Felkészítő tanár: Gólyáné Vad Anikó

Hudák László – Felkészítő tanár: Ujhelyi Sándor

A Tempus Közalapítvány által szervezett „Rajzoljatok kutatót!” című rajzpályázaton I. kategóriában

2. helyezést ért el Harsányi Pál – Felkészítő tanár Kovács Lajos

különdíjban részesült varga Annamária – Felkészítő tanár Kiss Papp Csilla

Oklevélben részesült: Balogh Ádám, Bereczki Erika, Czeglédi Mónika, Nagy Patrícia, Pelbárt Henrietta, Széchenyi Blanka és Szűcs Erik.

Az Új Akropolisz Kulturális Közhasznú Egyesület által kiírt „Egyiptom öröksége” című pályázaton kiállított Sáfrány Andrea – Felkészítő tanár Kovács Lajos; Gurbai Kaludia, Szabó Fanni, Balogh Kitti – Felkészítő tanár Pap Anikó Orsolya, tanulók munkáit

A Magyar Természettudományi Múzeum által kiírt „Patagónia Óriás Dínói” című rajzpályázaton különdíjban részesült a művészeti iskola a csoportosan küldött legszebb „dínó-képekért”.

A csapat tagjai: Kun Olivér Szabolcs, Kis József Attila, Pethő Balázs, Varga Erika, Varga Annamária, Bereczki Annamária, Szabó Norbert, Szilágyi Alex, Bodnár Gergely, Bede Nándor, Hüse Márk, Czeglédi Gábor és Kis Tibor.

Felkészítő tanárok: L. Ritók Nóra, Rácz Erika, Kovács Lajos, Gólyáné Vad Anikó

Az EURÓPÁBAN ÉLEK- „Reménysugár Gyermekeinkért rajzpályázatán díjat nyert: Gyökös Viktória, Sándor Fanni, Török Fruzsina és Lingvay Csenge.

A Kiskőrösi Városi Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és a Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum által hirdetett „Batthyány élete és kora” című pályázaton

I korcsoportban III. helyezést ért el Haraszti Nikolett – Felkészítő tanár Kiss Papp Csilla

II korcsoportban I. helyezést ért el Molnár Sándor – Felkészítő tanár Kiss Papp Csilla

A Duna Televízió Zrt. által meghirdetett „DUNA-MESÉK” című pályázatra beérkezett Zálog Alexandra, Csősz Máté, Varga Csaba, Haszon Benedek, Kovács Kitti, Szántó Boglárka, Erdei Adrienn, Dávid Gréta és Erdélyi Adrián munkáiból karácsonyra könyv készül.

Megyei

A debreceni Újkerti Könyvtár által hirdetett rajzpályázaton díjazott lett: Erőss Bianka, Erdélyi Lilla (Biharkeresztes), Cserkuti Petra és Bordi Kamilla (Berettyóújfalu).

A Megyei képzőművészeti pályázaton alsó tagozatosok közül kiemelt díjazásban részesült: Berke Orsolya, Kurtán Kitti, Horváth Vanessza (Berettyóújfalu), Bíró Boglárka, Varga Bettina (Biharkeresztes) és Papp Enikő (Berettyóújfalu).

A felső tagozatos tanulók közül a második fordulóba jutott: Tóth Regina, Lingvay Ajna (Berettyóújfalu), Bíró Éva, Czeglédi Mónika, Nagy Rita (Biharkeresztes) Gólya Ágnes, Szentmiklósi Ágnes és Lisztes Veronika (Berettyóújfalu)

A második fordulóba jutott tanulók közül: Tóth Regina I., Lisztes Veronika II., Szentmiklósi Ágnes III. ,Gólya Ágnes és Lingvay Ajna VI. helyezést ért el.

A Vojtina Bábszínház márciusi rajzpályázatán minden beküldött pályamunka díjazásban részesült. Rostás Klaudia, Mohácsi Georgina, Bujdosó Virág, Bíró Fanni (Komádi), Balogh Dóra, Gergely Brigitta (Mezősas), Szabó Fruzsina és Hoppál Bence (Magyarhomorog). Bozsányi Beáta, Gurbai Ditte (Körösszakál), és Vécsei Bianka (Berettyóújfalu).

A Hajdúszoboszlói Szabó László Alapfokú Művészetoktatási Intézmény által kiírt „Az én világom” című rajzpályázaton 2. helyezett lett Jónás Enikő (Komádi). Különdíjban részesült Kolozsvári Brigitta (Biharkeresztes). Dicsérő oklevelet kapott Bíró Fanni (Komádi), Szabó Dóra (Berettyóújfalu) és Mező Vivien (Mezősas).

A Hajdú- Bihari Napló által kiírt karácsonyi rajzpályázaton Mező Adrienn (Körösszakál) különdíjat kapott.

A Magyarbarátok Társasága által kiírt rajzpályázat díjazottjai: Kiss Olga, Matus Georgina Anna és Kovács Rebeka Sára. Kiállított lett :Szabó Máté, Lingvay Ajna, Kocsis Péter és Iszály Gergő.

A Kinizsi Pál Általános Iskola által a Kinizsi emléknap alkalmából rendezett rajzversenyen I. helyezést ért el Nagy László és Nazsa Ágnes, II. helyezett Kőrösi Klaudia és III. helyezett lett Csala Zsófia.

A Gönczy Pál Általános Iskola által hirdetett rajzversenyen Varga Vanda, Horváth Vanessza és Turi Kata I., Nagy László, Szűcs Noémi és Czeglédi Gabriella II. és Lingvay Ajna III. helyezést ért el. Bukvai Eszter különdíjban részesült.

A debreceni Benedek Elek Általános Iskola által hirdetett rajzpályázaton, Csordás Angéla I. helyezett lett, , Kardos Bence II., Mohácsi Eszter VI. helyezést ért el, Dunai László különdíjban, Iliszi Csenge oklevélben, részesült.

A Vojtina Bábszínház novemberi rajzpályázatán Balogh Sára, Szémán Gabriella és Nagy Fanni díjazásban részesült.

A HBM-i Közoktatási Szolgáltató Intézet által hirdetett „150 éves a debreceni vasút” című rajzpályázatán Kurtán Kitti, és Semlyényi Dániel 1., Dorogi Zita és. Rostás Dzsenifer 2. Halász Réka 3. és Szabó Máté 3. helyezett lett helyezést ért el .

A Vojtina Bábszínház rajzpályázatán Bíró Éva, Bozsódi Fanni, Papp Ágnes és Sípos Bíborka díjazásban részesült. Felkészítő tanár: Kovács Lajos

Városi

Nők a XXI. században Egyesület által hirdetett I. kistérségi rajzpályázaton díjazott lett: Imre Beáta, Daróczi Melitta, Miczi Tamara és Nagy Nóra (Berettyóújfalu).

A „Drogmentes világ” c rajzpályázaton Tóth Ildikó (Mezősas) II. és Kincses László (Körösszakál) III. helyezést ért el.

2008 nyarának pályázati eredményei

Nemzetközi

A szlovén nemzetközi Biennálén díjazott lett: Patakfalvi László (Biharkeresztes), Kaszai Nikolett (Komádi), Varjú Sándor (Berettyóújfalu), Veres Ildikó (Körösszakál), Köteles Zsolt (Komádi), Nagy Milán, Fekete Kitti (Berettyóújfalu), Gergely Beáta (Mezősas).

A romániai Gyergyószentmiklósi rajzpályázaton Soproni Réka (Berettyóújfalu), Kovács Dorina (Körösszakál) , és Csengeri Mónika (Biharkeresztes) I. Nagy Norbert (Berettyóújfalu) és Krucsó Tamara (Magyarhomorog) II. helyezést ért el.

A Torun legendái lengyel nemzetközi rajzpályázaton díjazott lett Béres Bettina (Biharkeresztes), Kenéz Fruzsina, Erdei Petra (Komádi). Kiállított lett: Hegyes Orsolya (Mezősas), Erdei Márk (Mezősas), Szentmiklósi István (Komádi) és Lénárt Lajos (Magyarhomorog).

Az én családom” szerb nemzetközi rajzpályázaton díjazott lett: Varga Dávid (Biharkeresztes), Szatmári Sándor (Berettyóújfalu), Muraközi Dorottya (Berettyóújfalu) , Mező Adrienn (Körösszakál) és Balogh Sára (Berettyóújfalu) . Az Iskola elismerő oklevélben részesült.

A Hitelezés- Kockázatkezelés Újság Kft. által meghirdetett, „Az állatok karácsony szentestéje” nemzetközi rajzpályázaton Gulyás Fruzsina (Berettyóújfalu) II. helyezést ért el.

A szerb nemzetközi VIII. Interetno Fesztiválon Juhász Anett (Berettyóújfalu) 3. helyezést ért el. (Köszönőlevelet kapott: Gólya Ágnes, Tahóczki Katalin, Juhász Anett, Cserkuti Petra Ramóna, Szentmiklósi Ágnes)

A hatvani Moldvay Győző Galéria által meghirdetett nemzetközi rajzpályázaton arany diplomás lett Pápa Dóra (Magyarhomorog), ezüst diplomás Tóth Regina (Berettyóújfalu), bronzdiplomás Erdei Alexandra (Mezősas), Bodnár Brigitta, Pap Ágnes (Berettyóújfalu) és Szilágyi Erik (Biharkeresztes). Az Iskolát szintén arany diplomában részesítették.

A Svédország a gyerekekért, Nils Holgersson és barátai című rajzpályázaton kiállított lett: Oláh Tímea, Mező Szilvia és Beri Kinga közös rajza (Mezősas), Oláh Tímea (Mezősas), Máté Krisztina (Biharkeresztes), Erőss Bianka (Biharkeresztes), Mohácsi Norbert , Vincze Vencel és Monok Sándor.

Országos

A JÓL-LÉT Alapítvány által hirdetett, „Az én apukám” című rajzpályázaton Hüse Márk (Berettyóújfalu) I. helyezést ért el.

A HON-NAP Duna-menti Hagyományőrző Ünnep által kiírt, „Hunyadi Mátyás magyar király” című rajzpályázaton Erőss Gréta (Biharkeresztes) III. helyezést ért el. Különdíjban részesült: Szabó László (Komádi) és Kincses László (Körösszakál).

A pécsi Széchenyi István Gimnázium által meghirdetett, „Itt jó élni!” című rajzpályázaton III. helyezést ért el Ertsey Rebeka. Kiállított lett: Juhász Anett, Tahóczki Katalin, Lingvay Csenger, Nagy Tünde és Ertsey Rebeka. (Berettyóújfalu). Az Iskola a kiváló teljesítményéért elismerő oklevelet kapott.

A Balatonfelvidéki Szín-Vonal Képző –és Iparművészeti Iskola által meghirdetett országos rajzpályázaton dicsérő oklevélben részesült: Koszta Vivien (Berettyóújfalu) és Mező Petra (Biharkeresztes). Az Iskolát szintén dicsérő oklevéllel jutalmazták.

Megyei

A hajdúböszörményi Eötvös József Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény által meghirdetett „Iskola tegnap, ma, holnap” elnevezésű rajzpályázaton Kapás Vivien (Mezősas) I. Takács Judit (Komádi) II. Kőrösi Klaudia és Nagy Norbert (Berettyóújfalu) III. helyezést ért el.